DAHA İYİ BİR MASAJ TERAPİSİNİ GERÇEKLEŞTİRİN

Herhangi bir sağlık kulübünde kibar davranmak için zorlamayın! Onlara, herhangi bir klinik endişenizi ya da daha önce deneyimlediğiniz yaralanmaları belirtmeniz hayati önemdedir. Bu, sadece masaj terapisi sonrasında hastalanmanız konusunda spa merkezini yükümlülükten korumakla kalmaz, aynı zamanda sizin sağlığınız ve rahatınız için nasıl bir masaj terapisi uygulanması gerektiği konusunu belirlemelerine de yardımcı olur.

Eğer bir masaj terapisi almaya karar verirseniz, masaj terapisi uzmanınızla bağlantı kurmayı ihmal etmeyin. Herhangi bir masaj terapisi eğilimi ve isteği durumunda, uygulanacak merkeze geldiğinizde ve başlamadan önce terapisti ya da uzmanı bilgilendirdiğinizden emin olun. Masaj terapisi esnasında rahatsız hissetmeniz ya da toplu iğne batması benzeri hislerin oluşması durumunda bunu terapistinize söyleyerek onu uyarmanız önem taşımaktadır.

Kişiye masaj terapisi uygularken ılık yağdan faydalanabilirsiniz. Yağ, kişinin teninde ellerinizi yerleştirmeniz konusunda kolaylık sağlayacak ve aynı zamanda masaj terapisi alan kişinin rahatlaması için de yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, yanıklara sebep olacağından yağın çok da sıcak olmamasına dikkat edin.

Masaj terapisinden önce bol su içmeye dikkat edin. Herşeye rağmen vücudunuzdaki kirletici maddeleri / toksinleri bünyenizden arındırmanız gerekir.

Hamilelik masajı gerçekleştirirken hamile annenin yan tarafına yatmasını sağlayın ve sırtını yuvarlak hareketlerle ovalayın. Hamilelik terapisi 3. Trimester (döngü) içerisinde yararlıdır çünkü bebeğin ağırlığı anne adayının kalçasında ve sırt bölgesinde gerginlik yaratmaya başlamıştır.

Masaj terapistinizle, vücudunuzun alerjik reaksiyon gösterebileceği durumları konuşun. Herhangi bir şekilde alerjik reaksiyon gösterebileceğiniz ya da rahatsızlık verecek losyon ya da kremlerin kullanılmaması önemlidir. Eğer herhangi bir şekilde kullanılan krem ya da losyonlardan rahatsız olursanız, fizyoterapistiniz tarafından size verilen ya da önerilen kremlerden / losyonlardan faydalanabilirsiniz.

Parfümlü yağlar masaj terapisini çok daha güzel hale getirebilir. Bununla birlikte baskın ve kuvvetli aromalı yağlar yerine hafif ve tazeleyici aromalı yağlar daha başarılı sonuç verecektir. Medikal bir kokusu olan yağları kullanmayın, çiçek ve meyve kokusunu tercih edin. Bu, bireyin gevşemesine ve masaj terapisi alırken kendinden geçme haline gelmesine yardımcı olacaktır.

Masaj terapisi aldıktan sonra bolca su tüketmek gereklidir. Masaj terapisi ile vücudunuza / sisteminize girecek olan kirletici toksinlerin arındırılması için bu hayati önemdedir. Eğer masaj terapisinin hemen ardından suyu tüketirseniz, bu tip toksinlerin atılması daha hızlı olur.

Eğer omuzlarınızda sertlik varsa, bunu sertçe sıkmayı deneyin.  Kan dolaşımını artırmak için kollarınızı üst bedeninizin çevresinde tutun ve ovun. Her bir omzu ovalamak için ayrı bir pozisyon belirleyin. Bu sayede, hangi zaman olursa olsun stresi azaltmak için hızlıca omuzlarınızı ovabilirsiniz.

Masaj terapisinin ciddi manada sizin için pek çok şey yapabileceğinize ikna olmanız gerekir, özellikle  rahatsızlık kadar heyecan ya da acı nedeniyle gerilimler yaşıyorsanız. Ciddi manada, bir masaj terapisinin aynı zamanda size yardımcı olduğu gibi diğerlerine de yardımcı olma ihtimalini düşünebilirsiniz. Şu halde, neden pek çok sıkıntıya karşı böyle dürüst ve kolay bir çözümü maksimize etmeyesiniz?

Masaj terapistinizi ziyaret ettiğinizde 4 elli masaj terapisi isteyebileceğinizin farkında mısınız? Bu durumda sizinle aynı anda ilgilenen 2 masaj terapistine sahip olacaksınız. Bu masaj terapisinin fiyatı, alacağınız yarar ve de öngörülen verim karşısında kıyaslanabilir bir durumda değildir.

Masaj terapisine tam zamanında ya da biraz olsun erken gidin. Zamanında orada olmak, masaj terapisinden maksimum faydayı almanıza yardımcı olur. Geç kaldığınızda genellikle çılgın bir şehirdesinizdir, bu durum aynı zamanda fiziksel vücudunuz üzerinde anksiyete derecelerinin artmasına sebep olur. Masaj terapisinde, rahatlatıcı ovmaların avantajlarını tecrübe edememeniz bir kenara, aynı zamanda gevşemek için gereken zamanın daha da uzun sürmesine neden olacaktır.

Ağrıyan ayağınızı yatıştırın! Ayağınız bütün gün boyunca yüksek gerilime maruz kalır ve iyileştirici bir masaj terapisi alana kadar bu durum göz ardı edilir. Özellikle parmaklarınıza, onlar gerçekten gevşeyene kadar masaj uygulayın.

Ayağınızın tabanına masaj uygularken tırnaklarınızdan faydalanabilirsiniz, özellikle ayağın topuğundan parmaklarına kadar olan yeri ovalarken.  Bilhassa zonklayan ayaklar için her birine parmak eklemleri ile baskı yaparak masaj uygulamak daha faydalı olacaktır. Son olarak, yorulmuş olan ayağınıza bolca krem sürmeyi ihmal etmeyin.

Rahatlayacağınız bir ortama ya da ruh haline geçmenize, hayattaki pek az şey, masaj terapisi kadar yardımcı olabilir. Biz genellikle gevşemeyi, rahatlamayı ve aynı zamanda fazlaca çalışan kütle kaslarımızdaki stresi hafifletmeyi öneriyoruz. Ziyadesiyle yoğun olan rutininiz arasında bütünleştirici masaj terapisinin hem beden hem de zihin sağlığı için nasıl yararlı olabileceğini keşfedin. Bu muayeneden sonra artık şaşırmayacaksınız!

Yumuşak ve aynı zamanda sakinleştirici olan masaj terapisi stratejisi, İsveç Masajı olarak tanımlanır. Karşınızdakini gevşettiği kadar aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırır. Bu tip masaj terapisi özellikle kütlesel kas yorgunluğu olan profesyonel atletlerde uygulanır. Yanınızdaki arkadaşınıza dikkat ederek aslında bu tip bir masaj terapisine ihtiyacı olup olmadığından emin olun. Karşınızdaki insanda bazı yaralanmalar olabilir ve eğer masaj terapisi acı vermeye başlarsa, bırakmanız gerekir.

Masaj terapisi aldığınızda ya da uyguladığınızda giyme zorunluluğunda olduğunuz herhangi bir elbise modeli bulunmamaktadır. Eğer ne şekilde giyinileceğinden endişe ediyorsanız, Spa’da bulunan sağlık danışmanına ya da masaj terapistine sorabilirsiniz. Giyim konusundaki endişelerinizi çözerek, masaj terapisi esnasından herhangi bir şekilde rahatsız ya da utanmış bir şekilde olmamayı da garantilemiş olursunuz. Eğer ki vücudunuzda ovulmasını istemediğiniz herhangi bir nokta var ise, masaja başlamadan bunu terapistiniz ile konuşmalısınız.

Uzman bir masözden bir masaj terapisi alıyorsanız, kendisiyle dürüst bir şekilde konuşulacağından emin olun. Daha önceki yaralanmalar ya da üzerinde çalışılması gereken bölgeler konusunda masözü bilgilendirin. Eğer terapi esnasında herhangi bir hareket ya da söz ciddi manada tuhaf geliyorsa karşı tarafın bunu anlaması için iki kez düşünmeyin. Burada amaç gevşemek, dolayısıyla sessiz kalarak kırgınlık durumunu devam ettirmeyin.

Sırt ağrısından mı şikayetçisiniz? O halde hızlıca bir masaj terapisi edinin. Bu ziyaret kolaylıkla rutininizle uyuşabilir ve bunu gider ya da harcama olarak görmeyin. Haftada ya da iki haftada bir masaj terapisi almak sırtınızdaki ağrıyı azaltabilir ve aynı zamanda eski halinize dönmenize yardımcı olur. Bunu bir deneyin ve sonucunu görün!

Masözünüzün, sizin hangi şarkılara daha yatkın olduğunuzu bilmesine izin verin. Çoğu insan masaj terapileri esnasında şarkılar eşliğinde gevşemekten zevk alır, bununla birlikte bazıları da aynı şeyden keyif almaz. Masaj terapisi aldığınız sırada sakin ve huzurlu bir ortamdan hoşlanıyorsanız bunu dile getirin. Bu şekilde spesifik bir tür müziğe ve şarkılara dikkat çekebilirsiniz, örneğin kuş ya da dalga sesleri.

0%
ÖZEL TEKLİFİM

Kendinize Zaman Ayırın. Terapi Hizmeti Alın. Bunu Hakediyorsunuz.

Açılış ayımızda Refleksoloji hizmetini yüzde 30% indirim ile alın. 

RANDEVU ALIN