Etkili Masaj Terapisiyle Karşılaşın

Eğer sistematik bir şekilde sırt ağrıları tecrübe ediyorsanız, titreşimli bir mat edinmeyi düşünebilirsiniz. Bazı matların kaslarınıza ısı veren seçenekleri de mevcut. Seçmeden önce farklı seçenekleri karşılaştırabilir ve fiyat / değerlendirme açısından ihtiyaçlarınıza uygun olanı hızlıca seçebilirsiniz.

Şimdi, daha net bir şekilde, masaj terapilerinin size uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz. Her insan illa ki masaj terapisi istemeyebilir. Eğer siz masaj terapisi almak istediğinize eminseniz bunu dile getirebilir ve gönlünüzün istediği gibisini bulabilirsiniz.

Masaj terapisi sırasında nefesinizi tutup tutmadığınızı kontrol edin. Vücudunuzdaki düğüm ya da kas dokularındaki rahatsızlıklarının farkına varabilmek için gerilimli masaj terapisi gereklidir. Eğer masaj terapisi sırasında nefesinizi tutuyorsanız bu durum arzulanan bir şey olmaz. Eğer gerçekten stresli hissediyorsanız, seansınıza başlamadan önce alabildiğiniz kadar derin nefes almayı deneyin.

Masaj terapisi alırken, yağ kullanımına özen gösterin. Kullanılan masaj yağı sadece teniniz üzerinde masajın daha rahat ve etkili olmasını sağlamaz, aynı zamanda stresin masajla birlikte vücuttan daha rahat atılmasını sağlar. Badem yağı, zeytin yağı ve hatta bebe yağı iyi birer örnek olabilir. Eğer masaj terapisini daha tatlı kokan bir hale dönüştürmeyi istiyorsanız, beraberinizde biraz yağ getirin.

Parfümlü yağlar masaj terapisini çok daha güzel hale getirebilir. Bununla birlikte baskın ve kuvvetli aromalı yağlar yerine hafif ve tazeleyici aromalı yağlar daha başarılı sonuç verecektir. Medikal bir kokusu olan yağları kullanmayın, çiçek ve meyve kokusunu tercih edin. Bu, bireyin gevşemesine ve masaj terapisi alırken kendinden geçme haline gelmesine yardımcı olacaktır.

İster uzman birisi isterse sevdiğiniz birisi tarafından yapılsın, masaj terapisi harika sonuçlar doğuracaktır. Mevcut anksiyete ve gerginlik durumunun yok olmasını sağlayan uzun bir masaj terapisi, sonrasında sizin kendinizi daha da iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Masaj terapilerinin aslında sizi nasıl da iyileştirdiğinin farkına varabilmek için okumaya devam edin.

Eğer yaklaşan Noel ya da doğum günü kutlaması için kafanız karışıksa, sağlıklı ve dengeli bir masaj terapisi için bir hediye çeki almayı düşünebilirsiniz. Herkes rahatlatıcı ve huzur verici, aynı zamanda canlandırıcı bir derin hücre masaj terapisinden hoşlanır, hele ki aynı zamanda şımartma etkisine de sahipse. Özellikle her şeyi olan bir insan için masaj terapisi hediye etmek mükemmel bir fikirdir!

Masaj terapisi sırasında yağ ya da krem kullanmak hayati önemdedir.  Masaj yağları, yumuşak hücrelerin hareketlerini artırmaya yardımcı olabilir. Yağlar aynı zamanda deri üzerindeki iğne batma ya da bir anda hızlıca çekme hissini de azaltacaktır. Masaj terapisi yağları birçok çeşitte bulunabilir. Aromaterapiden oluşur ve aynı zamanda besin ve yağlamayı tedarik eder.

Otizm teşhisi konmuş birçok çocuk fiziksel bedenlerinde, örneğin çene ya da bacaklarında, derin bir stres hissetmektedirler. Eğer sizin çocuğunuz da stresli ise, ona masaj terapisi önererek rahatlamasını sağlayabilir ve iyileşmesine yardımcı olabilirsiniz.

Ayak bileği eklemlerinin dönmesinden doğan hasarı iyileştirmek için masaj terapisi kullanılabilir. Bunu yapmak için, topuğunuzun altına elinizi yerleştirin ve diğer elinizi de, ayağınızı kavramak için kullanın. Daha sonra ayağınızı, siz rahat ve konforlu hissedene kadar döndürmeniz / çevirmeniz gerekmektedir.

Masözünüze, hangi şarkıları tercih ediyorsanız söyleyebilirsiniz. Pek çok insan masaj terapileri esnasında şarkı dinleyerek gevşemekten hoşlanır, bununla birlikte bazıları da istemeyebilir. Masaj terapisi esnasında sakin ve huzurlu bir ortamdan hoşlanıyorsanız bunu dile getirebilirsiniz. Bu şekilde kuş ya da dalga sesleri gibi belirli bir tür müziğe dikkat çekebilirsiniz.

Gece boyunca dinlenmeniz sırasında sıkıntı çektiğiniz oldu mu? Bu, pek çok insanın uğraşmak zorunda olduğu genel bir sıkıntıdır. Eğer reçeteli ya da reçetesiz uyku haplarından alma konusunda temkinliyseniz, bu duruma bir çare bulunmaktadır. Masaj terapisi zihninizi, bedeninizi ve hatta ruhunuzu rahatlatır ve her gece uykuya daha rahat bir şekilde dalmanıza yardımcı olur.

Bir insana masaj terapisini uygularken, karşı tarafa vereceğiniz stresin niteliğine dikkat etmeniz gerekmektedir. Çok fazla baskı uygulamak karşı tarafın sinirlerinin, eklemlerinin ve kas dokularının zarar görmesine neden olabilir. Buna ek olarak, kalbe doğru ovma işlemini gerçekleştirmelisiniz, yöntemi yukarıdan aşağıya doğru uygulamak kılcal damarlarda hasara yol açabilir.

Masaj terapileri sağlık verir ve aynı zamanda gevşemek için idealdir. Özellikle bronşit astımı olan çocuklarda yardımcıdır, stres kadar gerilimi de azaltır ve boyun kas kütlesindeki kasılmanın rahatlamasını sağlar. Bu tip avantajlar için gevşemek çok önemlidir.

İşinin ehli birini bulmak, masaj terapisi konusunda ziyadesiyle önemlidir. Kalifiye olmayan ya da yeteneksiz bir masaj terapisti eskisinden daha çok hasara yol açabilir. Bunu önlemek için arkadaşlarınıza ya da hane halkına, yakınlarda işinin ehli birini tanıyıp tanımadıklarını sorun ve hatta değerlendirmeler için interneti de kullanabilirsiniz.

Masaj terapisi merkezi ile ilgili herhangi bir girişimde bulunmadan önce, merkezi iyice araştırdığınıza emin olun. Tüketiciler genellikle referansları online olarak kullanıyorlar ve internet size kullandıkları teknik kadar daha önceden herhangi bir şikayet ya da rahatsızlık olup olmadığını anlamanıza da imkan veriyor. Son olarak bölgedeki sağlık danışmanınızla da konuşabilirsiniz.

Masaj terapisi uzmanınızla etkileşim içerisinde olun. Masözünüz, zihin okuyan bir insan değil, dolayısıyla herhangi bir bölge ya da vücudunuzda ekstradan odaklanılması gereken bir nokta varsa bunu anlamasını sağlayın. Eğer çalışma masası nedeniyle omuzlarınız öne düşük bir şekilde oturuyorsanız ya da bacaklarınız bir maraton egzersizi nedeniyle acıyorsa, bunu dile getirin.

Ayaklarınız uzun bir günden sonra rahatsızlık veriyorsa, refleksolojiyi düşünebilirsiniz. Bu metot, akupunktur gibi, vücuttaki organlarla direkt bağlantısı olan ayağın belli noktalarındaki gerilimini kullanmak üzerinde kuruludur. Sadece ayağınızın iyileşmesini ve rahat hissetmenizi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sisteminizin dengede durmasına yardımcı olur ve gevşemenizi sağlar.

Yanınızdaki eşlikçiniz ya da dostunuz için uygulayabileceğiniz bir diğer masaj terapisi stratejisi de arındırmadır. Arındırma metodunda yorgunluğunuzu dağıtıyorsunuz ve aynı zamanda parmak uçlarınızı kullanarak sırtınızın bir tarafını arındırırken diğer elinizle de geri kalan bölgeyi baş aşağı şekilde temizliyorsunuz.

Çalışmaya başlamadan önce ve tercihen sonrasında da fiziksel vücudunuzu ovalamayı düşünebilirsiniz. Egzersizden önceki ovalama işlemi bütün kas hücrelerinize ulaşan kan dolaşımını artırmayı sağlar. Aynı zamanda egzersizden sonra da hızlı bir masaj terapisi, kas hücrelerinizin yeniden işlerlik kazanmasına ve iyileşmesine yardımcı olur. Egzersizden önce ya da sonra bu metoda 5 dakikanızı ayırmak ciddi ölçüde yardımcı olacaktır.

0%
ÖZEL TEKLİFİM

Kendinize Zaman Ayırın. Terapi Hizmeti Alın. Bunu Hakediyorsunuz.

Açılış ayımızda Refleksoloji hizmetini yüzde 30% indirim ile alın. 

RANDEVU ALIN