Masaj Terapisi İçin Önerileri Okuyun

Eğer masaj uygulamasının mantığından ya da uygulamasından rahatsızsanız, spa gününüze katılması için bir arkadaşınızı seçebilirsiniz. Bu durum, tanıdığınız biri ile beraber olduğunuz ve tek başınıza olmadığınız için sizin daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda masaj terapisinin yapılacağı odaya da beraber girebilir ve hatta birlikte kayıt yaptırabilirsiniz.

Masaj terapi metotlarınızın reklamı yapılırken gerçekten aklınız çelinebilir mi? Mümkün olduğu kadar değişik stratejiler keşfedin ve farklı metotları okuyun ki yeteneklerinizi geliştirebilesiniz. Bu işin gerektirdiklerine sahip olduğunuzu anlayana kadar yavaş yavaş devam edin.

Bu, sizin yakınlarda keşfettiğiniz bir durum olabilir, bununla birlikte, masaj terapistinize önerinizi nazikçe yaptığınızdan emin olun. Kibar davranmak tabii ki tek başına yeterli bir faktör olarak değerlendirilemez ancak geri dönmeyi düşünüyorsanız bu kibarlığınız masaj terapistinizin saygısını kazanmanızı sağlayacaktır. Masaj terapinize zamanında gelmeyi alışkanlık haline getirin, sadece sizin hâkim durumda olmanız dolayısıyla değil aynı zamanda başka bir insanın masaj terapisi zamanından da çalmamak için.

Eğer omuzlarınız size rahatsızlık veriyorsa, mevcut kas kütlesini ovalamayı da deneyebilirsiniz. Bu egzersiz sırtınızın tamamının genişlemesine ve rahatlamasına yardımcı olacaktır. Eğer ki iş gününüzün çoğunda bir sandalye üzerinde oturmak durumunda kalıyorsanız bu stratejiyi benimsemelisiniz.

Masaj terapistinizden size bir başkası ile masaj terapisi yapmasını isteyebileceğinizin farkında mısınız? Bu durumda sizinle aynı anda 2 masaj terapistine ilgilenecektir. Bu masaj terapisinin fiyatı daha fazla olabilir, ancak alacağınız yarar ve de verim karşısında verdiğiniz ücrete değecektir.

Masaj terapisinden önce, fazla miktarda su için. Masaj terapisi eylemlerinin sizin bünyenizde detoks etkisi yarattığını bildiğiniz zaman suyun da aslında sisteminizi temizlediğini ve arındırdığını fark edebilirsiniz. Su, vücuttaki fazlalıkların elenmesinde hayati önemdedir ve onu başka herhangi bir içecekle değiştirmemelisiniz. Eğer vücudunuzdaki bu atıkları sisteminizden temizlemezseniz tekrar strese sebebiyet verebilirler.

Masaj terapisine girmeden önce masözünüzle konuşun. Vücudunuzda, masözünüzün özel hassasiyet göstermesi ya da uzak durması gereken noktaları ve daha önce yaşadığınız yaralanmaları açıkça belirtin. Eğer rahatsız ya da zorda hissediyorsanız onu uyarma konusunda çekimser olmayın. Masaj terapisinin temel amacı, gevşemek ve rahatlamaktır, daha kötü hissetmek değil.

Masaj terapisi öncelikle, basit fiziksel rahatsızlıklar değil zihinsel hastalıklarla baş edebilmek amacıyla keşfedilmiştir. Masaj terapisi sadece fiziksel vücudun rahatlamasını sağlamaz aynı zamanda zihni de rahatlatır. Bu, anksiyete ya da depresyon gibi rahatsızlıklar yaşayan bireylerde sıkıntı ve endişe durumunun hafiflemesine de yardımcı olmaktadır. Rutin bir şekilde yapılan masaj terapileri aynı zamanda psikolojik sağlığınıza da yardımcı olacaktır.

Masaj terapisine giderken dakik olun ya da biraz olsun erken gidin. Zamanında orada olursanız, masaj terapisinden en fazla faydayı alabilirsiniz. Genellikle kaotik bir şehirdesinizdir, geç kalmak fiziksel vücudunuz üzerinde anksiyetenin artmasına neden olur. Masaj terapisinde esnasında, rahatlamanın avantajlarından mahrum olmak bir kenara, aynı zamanda gevşemek için gereken zamanın daha da uzun zaman harcayacaksınızdır.

Kavrama / tutma üzerine muhakeme edin. Zorluğu bir kenara, masaj terapisinin oluşmasına önemli bileşenlerden biri halet-i ruhiyenin / ruh halinin rahatlamasını sağlamaktır. Masaj uzmanı yerleşirken siz de derin nefes almaya başlayın. Aldığınız her nefesle birlikte kafanızda kurduğunuz ve talepkar olan her düşüncenin derlenip toparlandığını hayal edin. Nefesi dışarı verirken de bütün bu muhakeme edilenlerin odanın içerisinde doğru üflediğinizi hayal edin. Bu nefes alıp verme işlemini kendi gevşemenizi sağlayana kadar devam ettirin.

Masaj terapisinde nasıl giyinileceği her insana göre değişiklik gösterir. Hem iyi hem de aksi yöndeki sinyalleri araştırın ve sizden beklendiği gibi cevap verin. Aynı şekilde onların tam olarak neye ihtiyacı olduğunu soruşturmakta da tereddüt etmeyin.

Eğer düzenli bir şekilde sırtınız ağrıyorsa, titreşimli bir mat edinmelisiniz. Bazı matların kaslarınıza ısı verir. Seçmeden önce farklı seçenekleri karşılaştırabilir ve fiyat açısından ihtiyaçlarınıza uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz.

Eğer kas kütlesi rahatsızlığı ile ilgili bir probleminiz varsa, derin hücre masaj terapisi talep edebilirsiniz. Bu metot ile masaj terapistleri en derindeki kas kütlesi katmanlarındaki kasılmaları yatıştırmak için kullanılmaktadır. Hem stres hem de kas kütlesi, vücuttaki atıkların çıkması için kullanılmaktadır. Eğer ki stres işe yarar bir şekilde kullanılacaksa, masaj terapistinizin bunun farkında olmasına izin verin.

Etkileyici ve büyüleyici masaj terapileri tam anlamıyla kendini adamış partnerler için geçerlidir. Parfümlü mum ışıkları aynı zamanda sarhoşluk etkisi de verebilir. Sakinleştirici ve huzurlu bu karşılaşma için yatıştırıcı parçalar çalmanız önemlidir. Bu sahneyi tamamlamak için rahatlatıcı parfümlü yağları eklemeyi de unutmayın.

Masaj terapi metotlarını yüksek ölçüde bir yenilemeden geçirdikten sonra mı sunmayı tercih edersiniz? Ne yaptığınıza dair herhangi bir tüyoya sahip misiniz? Aksi halde, temel bileşenler için bu kısa makaleyi okumalısınız. Biraz olsun yetenek ve deneyimden faydalanarak sıra dışı bir masaj terapisi sağlayabilirsiniz.

Masaj terapisi sırasında bir işveren konumunda olduğunuzu unutmamalısınız, bu sebeple eğer ki bir durum sizin tercihiniz değilse bunu belirtin. Bir kısım masözler zaman zaman gereğinden fazla konuşabiliyorlar ve bu sayede mevcut stresten daha fazlasına sebep olabiliyorlar.  Daha önceden web sitesinden aldığınız servisin beklentilerinizi karşılamaması durumunda sürekli olarak beğenilerinizi ve eğilimlerinizi belirtin.

Eğer masaj terapisi sizin işiniz ise, masaj terapisi cihazları size yardımcı olabilir. Masaj terapisi sağlama konusunda yeterince iyi hale gelirseniz, bu cihazların kullanımı çok daha efektif hale gelebilir. Bu cihazlar online olarak ve aynı zamanda uzmanlaşmış kurumlarda hızlıca keşfedilebilir. Seçtiğiniz cihazların aslından farklı olanlarını keşfedebilirsiniz.

Masaj terapistinizi ziyaret edecekseniz, erken gitmeye özen gösterin. Saat kaçta orada olabileceğinizi hesaplamak çok zor değildir.  Masaj terapisine girmenizle birlikte görülür ki geç kalmak aslında masaj terapisi sırasında gevşemenizin daha uzun zaman almasına sebep olur. Bu şekilde, masaj masasına çıktığınız anda gevşemek isteyeceksiniz.

Masaj terapisine gitmeden önce önerilen sayısız alternatif hakkında bilgi sahibi olun. Uygulanan sayısız masaj terapisi metodu bulunmaktadır. Her yöntemin fiziksel vücut üzerinde çeşitli etkileri bulunmaktadır.

Uzun ve yorucu bir günden sonra ayaklarınız size rahatsızlık veriyorsa, refleksoloji masajı yaptırmayı düşünebilirsiniz. Bu metotta, akupunktur gibi, vücuttaki organlarla direkt bağlantısı olan ayağın belli noktalarındaki gerilimini kullanılır. Bu sayede ayağınız iyileşir, rahat hissedersiniz, gevşersiniz ve aynı zamanda sisteminizin dengede durmasına yardımcı olur.

0%
ÖZEL TEKLİFİM

Kendinize Zaman Ayırın. Terapi Hizmeti Alın. Bunu Hakediyorsunuz.

Açılış ayımızda Refleksoloji hizmetini yüzde 30% indirim ile alın. 

RANDEVU ALIN