NEFES TERAPİ NEDİR?

RANDEVU ALIN

NEFES TERAPİ NEDİR?

RANDEVU ALIN

Nefes Nedir?

Yaşamsal fonksiyonlarımızın temeli olan nefes   , solunumdan farklıdır. Solunum fizyolojik bir olaydır  ,nefes ise farkındalıktır. Farkındalıklı nefes uygulamaları ile ilk önce bedende başlayan değişim zihnimize duygularımıza ve paralel olarak ruhumuza Holistik (bütüncül) şifa ve dönüşüm sağlamaktadır.Sağlıklı yaşam için alet çantasında bulunması gereken en önemli araçlardan biri nefes teknikleridir.

Sağlıklı yaşam amacı güden çoğu  insan spor faaliyetlerini yapıp sağlıklı  beslenme programı uygulayıp dikkat ettiğini düşünürken havada bulunan pranayı (yaşam enerjisini) almayarak ;bedeninde oksijenin  hücrelere doğru servis edilememesinden dolayı bütüncül sağlıktan faydalanamaz.

NEFES TERAPİ SEANSININ FAYDALARI

*Doğru nefes almayı öğrenerek hücrelere oksijen taşınmasını  sağlayıp  ağır metal ve toksit maddelerin vücuttan atılımı gerçekleşir.

*Ritmik nefes teknikleri ile bilinçaltımızdaki kalıplaşmış fosilleşmiş olumsuz tutum ve inanaçların çözülümüne destek verir.

*Düzenli yapılan Nefes egzersizleri ile özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde bağışıklık sistemini güçlendirici akciğerlerin daha fazla oksijenle dolması sağlanıp akciğerlerin çalışma kapasitesi güçlendirilir.

*Nefes seanslarında kişinin zihninde  ve bedeninde başlayan gevşeme ruhun derinliklerine inerek üst benliği ile iletişimi kolaylaşır.

*Spritüel konularla ilgilenen bir çok insana nefes seansı uygulayarak aura , çakra ve meridyenlerine daha fazla yaşam enerjisi çekmesi sağlanarak enerji bedenleri kuvvetlenir.

*Düzenli alınan  nefes seanslarıyla Kalp ritim bozuklukları , tansiyon problemleri ,apne problemleri ,fibromiyalji ,panik atak,uyku problemleri, anksiyete gibi bir çok probleme yardımcı olmaktadır.

*Modern yaşamın insanlara direttiği ağır sorumlulukların hissi kişiyi gerçek benliğinden uzaklaştırır.Nefes seansları ile gündelik yaşama mola verip gerçek anlamda “  Nefes “almış oluruz.